Voľné projektyStavebniceHotové modulySlužbyGalériaFórumKontakt

 

250W DC/DC menič pre zosilňovač do auta

 

Ponúkame Vám modul DC/DC meniča s výkonom 250W. Pri jeho návrhu a vývoji bola kladená vysoká požiadavka na účinnosť meniča. Aj keď na internete je mnoho konštrukcii, častokrát nedosahujú ani 70% učinnosti.

Náš DC/DC menič dosahuje účinnosť až 85%, čo je veľmi dobrá hodnota. Skúšali sme viacero typove jadier, no najviac sa nám osvedčili EDT jadrá, s ktorými sme dosiahli nanvyššej účinnosti.

DC/DC menič je zariadenie, ktoré transfromuje jednosmerné napätie na vyššie alebo nižšie napätie ako napájacie. Ponúkaný menič je určený pre napájanie zosilňovačov v aute. Transformuje napätie z 12V na 2x50V. Výkon meniča je 250W pri spomínanej účinnosti. Menič je možné mierne krátkodobo preťažiť, a dosiahnuť impulzne vyšší výkon.

Menič navyše obsahuje aj prúdovú ochranu. Na vstupe sa sníma pretekajúci prúd transformátorom bočníkom. Veľkosťou bočníka sa nastaví maximálny prúd primárnym vinutím. Takže v prípade skratu na sekundárnom vinutí zareaguje prúdová ochrana a tak nedôjde k zničeniu tranzistorov v meniči.

Pracovná frekvencia je v nadakustickom pásme na frekvencii okolo 100kHz. Na výstupe meniča je filtračný RC člen s prúdovo kompenzovanou cievkou, ktorý potláča rušenie meniča do napájania. O stabilitu výstupného napätia sa stará spätná väzba s optočlenom, zavedená do chybového zosilňovača PWM riadiaceho obvodu.

Modul meniča ponúkame oživený , nastavený a vyskúšaný s návodom na inštaláciu.

Cena modulu DC/DC meniča 250W vrátane návodu na inštaláciu je 35€.

 

Technické parametre:

Napájacie napätie: 12V (11-15V)

Prúdový odber: max. 30A

Pracovná frekvencia meniča:   80kHz

Výstupné napätie meniča: +/- 50V (60V)

Výstupný výkon: max. 300W

Rozmery modulu:   150x80 mm

 

Zrealizovaný DC/DC menič