Voľné projektyStavebniceHotové modulySlužbyGalériaFórumKontakt

 

Subwoferová výhybka s audioswitchom, nastaviteľným subsonickým filtrom, parametrickým boost ekvalizérom, plnule laditeľnou fázou a preladiteľnou priepusťou

 

Ponúkam Vám modul subwoferovej výhybky. Výhybka obsahuje audioswitch, zlučovač, laditeľný subsonický filter, parametrický boost ekvalizér, preladiteľnú priepusť, obvod plynulej regulácie fáze, subsonický filter a obvod regulácie hlasitosti. Výhybka je veľmi univerzálna vhodná pre vaše zariadenia. Napájacie napätie je symetrické 2x15V z prúdovým odberom 50mA.

Na vstupe výhybky je zlučovací obvod, ktorý zmiešava signál s pravého a lavého kanála. Zlučovací obvod je realizovaný tak aby nezanášal do audiolinky presluchy. Samotné zlučenie audiosignálu je až za vstupným impedančným oddelovačom. Nasleduje obvod pre nastavenie frekvencie subsonického filtra. Frekvenciu je možné nastaviť v rozsahu od 20 do 70Hz. Pod nastavenú uroveň sú potláčané strmosťou 12dB/okt. Nasleduje stupeň pevný dolnopriepustný filter nastavený na 200Hz.

Parametrický boost ekvalizér umožňuje zdvih alebo potlačenie frekvencie v rozsahu 30 -180 Hz o 10dB. tento ekvalizér je vhodný na kompenzáciu nerovností frekvenčnej charakteristiky subwofera, zvlášť pri menších objemoch. Za ekvalizérom je zaradená preladiteľná priepusť. Priepusť je typu Power Max 12, využívaná vo veľkej miere firmou ElektroVoice a Dynacord. Frekvenciu je možné nastaviť v rozsahu od 45 Hz do 160 Hz.

Výstupnú fázu je možné u tohto typu výhybky plynulo otáčať voči vstupnému signálu, a tak signál na výstupe oneskoriť až o 2ms, čomu na frekvencii 50 Hz odpovedá posuv uzla voči kmiti o 68cm. Za týmto obvodom sa nachádza regulácia hlasitosti s výstupným buffrom.

Výhybka obsahuje aj CLIP indikátor, ktorý sa dá nastaviť na požadovanú výstupnú úroveň.

Výhybka má 3 rôzne vstupy. Je však možné pripojiť iba jeden z nich a to buď symetrický linkový vstup, nesymetrický stereo linkový vstup a stereo vysokoúrovňový reproduktorový výstup. Signál pre audioswitch sa odoberá zo všetkých vstupov. Časová konštatna audioswitcha je cca 2,5 minúty. Po tejto dobe sa na výstupe audioswitcha objaví stav log. 0.

Modul ponúkame oživený , nastavený a vyskúšaný s návodom na inštaláciu.

Cena modulu subfiltra s audioswitchom vrátane návodu na inštaláciu je 40€.

 

Technické parametre:

Napájacie napätie: +/- 15V

Prúdový odber: 50mA

Maximálne prúdové zaťaženie výstupu audioswitcha:  5V/10mA

Frekvenčná charakteristika:   20 - 200Hz/0,5dB

Subsonický filter: 20 -70 Hz

Parametrický ekvalizér: 30 -180 Hz

Zisk ekvalizéra: nastaviteľný v rozmedzí  +/- 10dB

Preladiteľný subfilter: 45 - 160Hz

Strmosť filtrov: 12dB/okt.

Harmonické skreslenie:   0,06%

Vstupná citlivosť:  0,1 - 1V

Výstupná úroveň subfiltra:  1 - 5V

Regulácia výstupnej fáze: 0 až 2ms

Prahová citlivosť audioswitchu: cca 30mV

Rozmery modulu:   204x48 mm

 

Zrealizovaná výhybka

 

Subwoferová výhybka s audioswitchom a preladiteľnou priepusťou

 

Ponúkam Vám modul subwoferovej výhybky. Výhybka obsahuje audioswitch, zlučovač, preladiteľnú priepusť, obvod prepínania fáze, subsonický filter a obvod regulácie hlasitosti. Výhybka je veľmi univerzálna vhodná pre vaše zariadenia. Napájacie napätie je symetrické 2x15V z prúdovým odberom 40mA.

Na vstupe výhybky je zlučovací obvod, ktorý zmiešava signál s pravého a lavého kanála. Zlučovací obvod je realizovaný tak aby nezanášal do audiolinky presluchy. Samotné zlučenie audiosignálu je až za vstupným impedančným oddelovačom. Nasleduje obvod regulácie hlasitosti.

Ďalšou dôležitou súčasťou je subsonický filter. Ten chráni reproduktory a zosilňovač pred frekvenciami  < 20Hz, ktoré nie je počuť a výrazne zaťažujú zosilňovač a reproduktory. Za ním sa nachádza obvod preladiteľnej priepuste. Potenciometrom je možné regulovať frekvenciu v rozsahu 30 až 250Hz. Nasleduje obvod prepínania fáze a výstupný buffer.

Ako už na začiatku bolo spomenuté, výhybka obsahuje aj audioswitch. Je to obvod, ktorý detekuje prítomnosť audiosignálu. Pokiaľ je na vstupnom konektore signál, prejde výstup audioswitchu do úrovne + 15V. Pri strate audiosignálu z oneskorením prejde výstup do úroven -15V. Oneskorenie je nastavené na 2,5 minúty.

Modul ponúkame oživený , nastavený a vyskúšaný s návodom na inštaláciu.

Cena modulu subfiltra s audioswitchom vrátane návodu na inštaláciu je 25€.

 

Technické parametre:

Napájacie napätie: +/- 15V

Prúdový odber: 40mA

Maximálne prúdové zaťaženie výstupu audioswitcha: +/-10mA

Frekvenčná charakteristika:   20 - 250Hz

Subsonický filter: 18Hz

Preladiteľný subfilter: 30 - 250Hz

Strmosť filtrov: 12dB/okt.

Harmonické skreslenie:   0,06%

Vstupná citlivosť:  0,1 - 1V

Výstupná úroveň subfiltra:  1 - 5V

Regulácia výstupnej fáze: 0 a 180°

Prahová citlivosť audioswitchu: cca 30mV

Rozmery modulu:   63x53 mm

 

 

Zrealizovaná výhybka